اميرعلي نعمت اللهي قائم مقام وزير و سرپرست مركز امور هماهنگي، ارتباطات و حوزه وزارتي آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري تسنيم، در پاسخ به اين پرسش " دلايل ادغام مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش با دفتر وزارتي چه بود و آيا براي اين اقدام بررسي‌هاي كارشناسي انجام شده است؟"، اظهار كرد: براساس اقدامات كارشناسي كه از ماه‌ها قبل توسط همكاران بنده در آموزش و پرورش صورت گرفت، طي هماهنگي با سازمان امور اداري و استخدامي و براساس تجارب موجود دستگاه‌هاي اجرايي كشور به منظور تحول، تحرك و پويايي بيشتر، وزير آموزش و پرورش تصميم گرفت مركز روابط عمومي و حوزه وزارتي را كه در بسياري از موارد داراي همپوشاني و موازي‌كاري بودند با يكديگر ادغام كند.

وي افزود: اين اتفاق مربوط به بازه زماني فعلي نيست و بررسي‌هاي كارشناسان در اين رابطه از مدت‌ها قبل انجام شده بود. برخي دستگاه‌ها نيز ساختاري شبيه به اين قضيه دارند كه هدف اصلي چابك‌سازي و كوچك‌سازي ستاد به منظور تحرك و بهره‌برداري بيشتر است.

سرپرست مركز امور هماهنگي، ارتباطات و حوزه وزارتي آموزش و پرورش در پاسخ به اين پرسش "برخي منتقدان مي‌گويند، توييت‌هاي اخير رئيس مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش در نقد دخالت‌هاي نمايندگان و فشار آنها زمينه ساز تغيير او شد" عنوان كرد: صادقانه و شفاف مي‌گويم كه اين تغييرات به اين مسائل ارتباطي ندارد و پيگيري خاصي نيز انجام نشده است. از ماه‌ها قبل بررسي‌هاي كارشناسانه انجام شده بود، اما اجراي آن به تاخير افتاد كه هم اكنون شاهد عملياتي شدن آن هستيم.

نعمت‌اللهي ادامه داد: چارت جديد وزارت آموزش و پرورش پويا شده است كه بادر نظر گرفتن كوچك‌سازي ستاد به زودي ابلاغ مي‌شود.

دلايل عدم اطلاع رساني سايت و كانال تلگرامي آموزش و پرورش

وي در پاسخ به اين پرسش" چرا جريان اطلاع‌رساني در آموزش و پرورش تعطيل شده است و هم اكنون خبري بر روي سايت آموزش و پرورش و كانال تلگرامي اين وزارتخانه منتشر نمي‌شود؟"، گفت: برخي مشكلات فني و از سوي ديگر  تلاش براي هماهنگي و هم‌افزايي علت اين موضوع بود كه هم اكنون مسائل رفع شده است و در روز‌هاي آينده تمام مسائل و مشكلات حل خواهد شد و جريان اطلاع‌رساني آغاز خواهد شد حتي نسبت به گذشته نيز تقويت مي‌شود.

سرپرست مركز امور هماهنگي، ارتباطات و حوزه وزارتي در پاسخ به اين پرسش " آيا در آموزش و پرورش باز هم تغييرات ديگري خواهيم داشت؟" خاطر نشان كرد: بله و در روز‌هاي آينده اين تغييرات اعلام خواهد شد كه در 2 حوزه مديريتي و ساختاري است.

نعمت‌اللهي در پايان عنوان كرد: بنده فعلا با حفظ سمت در واحد حقوقي وزارت آموزش و پرورش حضور دارم ولي به زودي با انتصاب معاون پارلماني جديد اين پست را تحويل خواهم داد.

وي همچنين در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار تسنيم، در رابطه با برخورد و رفتار تحقير آميز يك معلم با دانش‌آموزي در مدرسه‌اي در بوشهر كه در فضاي مجازي منتشر شده بود، اظهار كرد: پس از انتشار اين فيلم در فضاي مجازي بلافاصله دستورات مقتضي صادر شد و با تمام مقصران اين ماجرا برخورد خواهد شد. همچنين به تمام خانواده‌ها اطمينان مي‌دهم كه فرزندان‌شان امانتي در دست ما هستند و طبق دستور وزير آموزش و پرورش با قاطعيت و سرعت به پرونده‌هاي اين چنيني رسيدگي مي‌شود.

به گزارش تسنيم، با تغييرات جديدي كه در ساختار آموزش و پرورش انجام شده است، مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي اين وزارتخانه با دفتر وزارتي ادغام شده است و اميرعلي نعمت‌اللهي به عنوان قائم مقام وزير و سرپرست مركز امور هماهنگي، ارتباطات و حوزه وزارتي منصوب شده است. همچنين شاپور محمدزاده كه پيش از اين مديركل دفتر وزارتي بود به عنوان مشاور و دستيار ارشد وزير آموزش و پرورش منصوب شد.