يارمحمد حسين‌بر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري تسنيم در پاسخ به اين پرسش كه 17.5 درصد فوق‌العاده ويژه در طرح معلم تمام‌وقت، چگونه محاسبه خواهد شد، اظهار كرد: فوق‌العاده ويژه تمام مواردي را كه شامل كسور بازنشستگي مي‌شود، در بر خواهد گرفت.

وي افزود: محاسبه فوق‌العاده ويژه بدين صورت است كه حق شغل، حق شاغل، حق ايثارگري، سختي كار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و 17.5 درصد آن مد نظر قرار مي‌گيرد.

مديركل امور اداري و تشكيلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اين سؤال كه 17.5 درصد فوق‌العاده ويژه در فيش حقوقي فرهنگيان شامل چه رقمي مي‌شود، تصريح كرد: اين موضوع مشخص نيست و براي هر معلمي متفاوت است چون بستگي به حقوق او دارد و هرچقدر حقوق فرد بيشتر باشد اين رقم نيز بيشتر خواهد بود.

وي متذكر  شد: معلماني كه در طرح معلم تمام‌وقت حضور مي‌يابند ديگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدريس را دريافت مي‌كنند و اين موضوع در بازنشستگي آنها نيز لحاظ مي‌شود و براين اساس بايد 30 ساعت در هفته تدريس داشته باشند.

به گزارش تسنيم، پيش از اين قرار بود در طرح معلم تمام‌وقت 18 درصد فوق‌العاده ويژه اعمال شود كه اكنون به 17.5 درصد تغيير يافته است همچنين پيش از اين از سوي برخي مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده بود رقم آن در فيش حقوقي معلم‌ها بين 200 تا 600 هزار تومان خواهد بود.