انقلاب كبير اسلامي ايران، آغازگر حركت نويني در ايران، دنياي اسلام و مستضعفين جهان است كه از  طريق بازگشت به هويت  الهي خويشتن، منادي آزادي انسان ها از يوغ استيلاي مستكبران مي باشد و از همين رو مورد بغض و كينه امريكا و جهانخواران قرار گرفته است و تلاش مي‌كنند تا با مهار جمهوري اسلامي ايران و به شكست كشاندن آن، اميد رهايي را در دل انسان‌هاي تحت ستم جهان بخشكاند.
 
اما از بعد داخلي ، بي‌ترديد، استمرار گفتمان انقلاب اسلامي با مديران اشرافي، راحت طلب، بي اعتماد به ظرفيت‌هاي داخلي و نيز با نگرش متكديانه به خارج از مرزها و تكريم«كدخداي ظالم»، ميسر نخواهد بود. بر همين اساس مبارزه با فرصت طلباني ، كه به اسلام انقلابي و  ظلم ستيز  و  عدالت گستر، اعتقادي ندارند و عدم اعتقاد خود را صريحاً به زبان نيز آورده اند، بسيار ضروري و حياتي  است و چنانچه در قبال اين حركت خزنده ، احساس خطر نشود و براي  مقابله با آن حركتي  انقلابي شكل نگيرد، شاهد تكرار فجايع بعداز دوره مشروطيت خواهيم شد .
 
جريان اشرافي و فرصت طلب همچون موريانه درحال خوردن ريشه هاي اصيل انقلابي است كه به رهبري حضرت امام خميني(ره) شروع و با هدايت حضرت امام خامنه اي مدظله العالي از گردنه هاي پرخطر عبور كرده است و  از مشخصه هاي ذاتي آن ظلم ستيزي و مقابله با خوي اشرافي گري و قبيله گرايي بوده است. آنچه كه در اين مقطع زماني اهميت دارد، نجات و حفظ منافع مردم، كشور و انقلاب اسلامي از  چنين دست جرياني  است كه دل در گرو انقلاب اسلامي و استقلال ملي و مردم ايران ندارد.
 
لذا با توجه به شرايط كنوني، هم‌صدا با جمعيت ميليون‌ها ايراني انقلابي، خواهان «تغيير وضعيت موجود به نفع مردم» هستيم و معتقديم كه نظام اجرايي كشور، نيازمند تحولي اساسي مي باشد و اين تغيير امكان‌پذير نيست مگر با قيام فردي كه با «جسارت و شجاعت» در برابر «نظام سلطه» بايستد و نهراسد و براساس گوهرهاي «عزت، مصلحت و حكمت» در روابط بين الملل از حقوق ملت ايران دفاع نمايد. با اخلاق و ادب اسلامي در برابر منتقدين داخلي قرار بگيرد  اما با شهامت و شجاعت در برابر زياده طلبي استكبار بايستد، به « اقتصاد مقاومتي . لوازم آن ، كار و توليد داخلي»  باور واقعي داشته باشد و براي تحقق ظرفيت هاي خدادادي كشور،عزم و اراده داشته باشد. منافع مردم، كشور و نظام جمهوري اسلامي را ارجح بداند و ما اين اوصاف حسنه و نظاير آن را، در وجود برادرگرامي حجت الاسلام و المسلمين دكتر رئيسي، متعين ديده‌ايم و باتوجه به اينكه ايشان يكي از رويش هاي پر بركت انقلاب اسلامي است، او را «نامزد اصلح» براي  رياست جمهوري مي دانيم.
 
بنابراين ما فرهنگيان عضو تشكل فراگير و گسترده« كانون تربيت اسلامي كشور»، به منظور حمايت از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، از همه اقشاركشور به ويژه فرهنگيان خدوم درخواست مينماييم كه با حضور گسترده در پاي صندوق‌هاي رأي در روز 29 ارديبهشت 1396 با انتخاب «نامزد اصلح يعني دكتر رئيسي»، سرنوشت آينده كشور را در جهت تحقق آرمان هاي اصيل انقلاب رقم بزنند.
 
همچنين صميمانه و خاضعانه از برادر انقلابي و مديرجهادي جناب آقاي دكتر قاليباف كه با روحيه از خودگذشتگي دوران دفاع مقدس و با بصيرتي مثال زدني، ضمن انصراف از كانديداتوري، حمايت قاطع و همه جانبه خود را از  دكتر رئيسي اعلام كرد و راه را براي اتحاد تمامي هم‌ميهنان عزيز و علاقمندان به سرافرازي ايران اسلامي  هموار ساخت، تشكر و قدرداني مي نماييم.
 
 
كانون تربيت اسلامي
1396/2/27