انزدهمين هم‌انديشي دبيران كانون تربيت اسلامي استان‌هاي سراسر كشور با محوريت جوانگرايي در مجتمع معلم تهران برگزار شد.

سيد حسين نقوي حسيني نماينده مجلس شوراي اسلامي و سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در اين مراسم با بيان اينكه امروزه بايد همه جانبه و با تمام توان كار كنيم و به جوانان اعتماد داشته باشيم، اظهار كرد: آموزش و پرورش نيازمند حضور و پرداختن است.

وي ادامه داد: كانون تربيت اسلامي، مرجع خوشنام، ديني و مناسبي است و مي‌توانيم از طريق كانون، از مطالبات صنفي معلمان دفاع كنيم و اجازه ندهيم ضد انقلاب‌ها تريبون معلمان باشند.

نقوي حسيني تصريح كرد: در حادثه اهواز، ضد انقلاب‌ها را خلع سلاح كرديم و خودمان گفتيم كه ضعف امنيتي وجود داشت بنابراين آمد نيوز نتوانست بگويد دولتي‌ها دروغ‌گو هستند و همه اخبار درست در اين مورد به جاي اخبار نادرست از سوي ضد انقلاب‌ها، از قول بنده در رسانه‌هاي ضد انقلاب منتشر شد.

وي با تأكيد بر اينكه بايد مرجع و زبان معلم باشيم تا آنها به ما مراجعه كنند، گفت: معلم‌ها مشكل معيشتي دارند و  سبد بهداشت، تفريح و زيارت آن‌ها خالي است بنابراين بايد از مطالباتشان دفاع كنيم.

اين نماينده مجلس افزود: در انقلاب اسلامي بايد از خود بگذريم چرا كه عافيت طلبي و محافظه كاري در اين شرايط مناسب نيست و بايد با تمام توان در ميدان باشيم.

وي ادامه داد: دولت يازدهم وقتي در كشور مستقر شد تصورش بر اين بود كه حل مشكلات كشور در گروي ورود به عرصه بين‌المللي است و مبناي اين صحبت‌ها قضاوت و حرف‌هاي آمريكايي‌ها و اروپايي‌ها بود كه ايران بايد پاي مذاكره باشد و اين برداشت را دولتي‌ها كه رأي مردم را گرفته بودند هم سو با عرصه بين‌المللي عملياتي كردند كه نهايتا به برجام منجر شد.

نقوي حسيني افزود: آنها مدينه فاضله‌اي براي مردم ساختند كه آن را ناشي از  برجام مي‌دانستند كه اما در نهايت حاصلي نداشت و تعهدي يك طرفه بود كه ما همه موارد را عمل  كرديم اما طرف مقابل از اين توافق نامه كنار كشيد.

وي گفت: در هر توافق بين‌المللي مشخص مي‌شود اگر كشوري به تعهدات خود عمل نكند بايد با او چه كار كرد اما در برجام اين موضوع وجود نداشت لذا اين تعهدنامه عملياتي شد اما آمريكا از آن خارج شد و هيچ ابزاري براي مقابله با آن نداشت.

اين نماينده مجلس بيان كرد: دستگاه ديپلماسي كشور از درماندگي به پيمان مودت سال 1327 متوسل شد و به دادگاه لاحه شكايت كرد در حالي كه به اين موضوع توجه نداشت كه اگر آمريكا هم در اين مورد مطالبه كند بايد به خاطر اين 40 سال ميلياردها دلار خسارت به آمريكا بپردازيم چرا كه با او همراه نبوديم.

وي با اشاره به اينكه به قول رئيس جمهور براي برجام 70 هزار ميليارد دلار مذاكره صورت گفت اما يك دلار هم به كشور وارد نشد، گفت: رئيس سازمان برنامه و بودجه پشت تريبون مجلس وعده‌هاي مختلفي داد اما هيچكدام عملياتي نشد.

نماينده مردم ورامين در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: ايران پاي ميز مذاكره رفت و نهايتا برجام امضا شد در حقيقت دولت مدينه فاضله‌اي را براي مردم تصوير كرد كه دستيابي به آن را ناشي از برجام مي‌دانست اما در نهايت به نتيجه‌اي نرسيد و برجام تعهدي يك طرفه بود كه ما همه موارد را عمل كرديم اما طرف مقابل از توافق بيرون آمد.

نقوي حسيني با بيان اينكه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي 12 بار بيانيه اي مبني بر عملي كردن ايران به تعهدات خود صادر كرده است، گفت: ايران به تعهدات عمل كرد اما طرف مقابل چنين برخوردي نداشت و آژانس هم هيچگاه به اين موضوع اشاره نكرده است.

وي با اشاره به موضوع ورود ايران به FATF گفت: با امضاي FATF از بلك ليست آن، به حالت تعليق درآمديم اما اين موضوع مانند برجام است يعني تعهدات قطعي اما سود  احتمالي در پي دارد.