رزمايش نسل نوجوان و جوان در برابر شيطان!
امسال سالروز تبعيد حضرت امام خميني(ره) و تسخيرلانه جاسوسي و روز دانش­آموز از طرفي با اربعين حسيني مصادف شده است و از طرفي ديگر، همزمان با اعلام تشديد فشار مالي اقتصادي شيطان بزرگ عليه ملت ايران شده است. بنابراين 13 آبان امسال:

روز برائت از سردمدار نظام ظالمانه آمريكا، يعني ترامپ است كه مي خواهد با غير انساني­ترين تحريم ها ملت ايران را وادار به تسليم در برابر جنايات و ستمگري هاي خويش بنمايد. همچنان كه روز تبري جستن ملّت خصوصا نوجوانان و جوانان از سياست بازان ورشكسته اي است كه چهل سال است به دريوزگي غرب و وطن فروشي مشغول اند و از هيچ پستي و رذالتي فروگذار نمي­كنند تا استقلال مملكت را زيرپا بگذارند و پاي بيگانه را بار ديگر به ايران باز كنند و آمريكا را بر جان و مال و ناموس ايرانيان مسلط سازند.
كساني كه زيرنقاب دلسوزي براي كشور شرايط مملكت را بحراني جلوه مي دهند و براي خروج از «بن بست» ادعائي­شان، تنها راه چاره را مذاكره با- بخوانيد تسليم در برابر- آمريكا عنوان مي كنند.
اينان همان ها هستند كه سوء تدبيرهاي هم پالكي هايشان، عامل بسياري از نابساماني هاي كنوني است و چه بسا بسترسازي براي همين نتيجه گيري­شان يعني تسليم است.

13 آبان همچنين روز برائت از چپاول­گراني است كه از شرايط دشوار كشور براي دزدي­هاي كلان خود استفاده كردند و در جهت تحقق اهداف دشمن گام برداشتند و نيز روز برائت از كساني است كه از يك طرف بر پست ها و مقامات ميراث شهدا تكيه زده­اند و از طرف ديگر فرزندانشان را به دشمن مي سپارند تا در دامان او رشد كنند و آموزش ببينند.

13 آبان روز برائت از برخي خودباختگاني است كه عليرغم ادعاي دانشگاهي بودن، اين همه عظمت و پيشرفت ايران و دستاوردهاي نظام اسلامي را عمداَََََ­َََََ يا سهواََََََََََََََََََََََََََََََََ نمي­بينند و بذر ياس و دلمردگي در انديشه جوانان اين مرز و بوم مي­پراكنند.

13 آبان روز برائت از رژيم هاي عربي دست­ نشانده­ي آمريكا در منطقه است كه وقيحانه ترين جنايات را در سفارت خويش انجام مي­دهند و به «گاو شير ده بودن» براي ترامپ افتخار مي­كنند.

در عين حال 13 آبان امسال روز تجديد عهد و پيمان با سيدالشهدا (عليه­السلام) در ايام اربعين آن بزرگوار است كه فرمود من زندگي با ظالمان را جز ننگ نمي­دانم.

13 آبان روز اعلام همبستگي با مردم مظلوم يمن است كه هر روز زن و مرد و كودك و جوان­شان به خاك و خون كشيده مي­شوند اما راست قامت ايستاده­اند و دست از مقاومت در برابر جنايتكاران سعودي و پشتيبان­شان آمريكا برنمي­دارند.

13 آبان روز اعلام حمايت از مردم غزه است كه راه دستيابي به استقلال واقعي را از مردم ايران آموخته­اند و آنقدر راه­پيمايي روز جمعه را ادامه خواهند داد تا خون شهداي اين راه­پيمايي ها، خشم افكار عمومي جهان را برانگيزد و اسرائيل جنايتكار را وادار به تسليم كند.

13 آبان روز تجديد پيمان با شهيدان و ايثارگران دفاع مقدس است كه جانانه از ارزش هاي انقلاب اسلامي و عظمت ايران و هويت ايراني دفاع كردند. همچنان كه روز پيام دادن به شهداي مدافعان حرم و حججي هاست كه نسل نوجوان و جوان ايران در راه شما قدم خواهد گذاشت.

برگزاري مراسم 13 آبان در آستانه ي چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي دستمريزاد به همه كساني است كه در اين چهل سال موجب پيشرفت و سربلندي ايران شدند. چندان كه امروز براي پيشرفت 50 سال آينده كشور نقشه راه ترسيم مي كنيم در غرصه هاي گوناگون سياسي، دفاعي، علمي و فن آوري به چنان پيشرفت هايي رسيده ايم كه دشمن را به اعتراف واداشته است و حتي نگران دخالت ايران در انتخابات آمريكا مي­باشد!

حماسه 13 آبان پاسخ دندان­شكن به كساني است كه سرنگوني انقلاب مردم را در سال چهلم آن آرزو مي­كنند و از استخوان هاي پوسيده پيشينيان خود كه اين آرزو را به گور برده­اند، درس عبرت نگرفته اند.

امسال نوجوانان و جوانان و دانش­آموزان و فرهنگيان و همه ملت ايران، با درك شرايط كشور حماسه 13 آبان را باشكوه تر از ديگر سال­ها برگزار خواهندكرد تا هوشياري، آزادگي و عزت خويش را به نمايش بگذارند. آري 13 آبان امسال، روز رزمايش نسل نوجوان و جوان ايران در برابر شيطان خواهد بود.

 

 

كانون تربيت اسلامي
13 آبان سال 1397