شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » اختصاص ۴ میلیارد تومان برای مناسب‌سازی مدارس دخترانه تهران

محسن هاشمی در حاشیه صد و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره طرح دوفوریتی الزام شهرداری تهران به اختصاص ۲۰ درصد از ردیف بودجه سالانه اختصاصی به آموزش و پرورش تهران برای مناسب‌سازی مدارس اظهار داشت: این طرح دوفوریتی ابتدا از جانب ۱۶ نفر اعضا مطرح شد که پس از آن دو نفر اضافه شدند و سرانجام این طرح به اجرا گذاشته شد و ۱۸ نفر رأی موافق دادند.

وی افزود: در این طرح که الزام شهرداری برای مناسب‌سازی مدارس دخترانه است برخی پیشنهاد افزایش بیشتر بودجه شهرداری در این زمینه شدند که پیشنهادات رأی نیاورد و سرانجام قرار بر این شد که ۲۰ درصد کمک‌های شهرداری در این جهت به آموزش و پرورش اختصاص داده شود.

وی گفت:‌در صحن امروز ناهید خداکرمی مطرح کرد که دانش‌آموزان دختر مادران آینده هستند که کمبود ویتامین D در سلامت آنها تأثیرگذار است و باید مدارس مناسب‌سازی شوند و اگر دید در مدارس نباشد دختران می‌توانند آزادانه در مدرسه روسری‌های خود را بردارند و آفتاب را جذب کنند.

وی بیان داشت: این مسئله سبب می‌شود که دختران به جای استفاده از قرص مستقیم بتوانند آفتاب را برای جذب ویتامین D داشته باشند که البته این موضوع نه در همه مدارس بلکه در برخی از مدرسه‌ها که شرایط لازم را داشته باشند می‌تواند اجرایی شود و بودجه کل ۲۰ میلیارد تومان است که ۲۰ درصد آن ۴ میلیارد تومان می‌شود.

هاشمی با اعلام اینکه ۴ میلیارد تومان از بودجه شهرداری برای مناسب‌سازی مدارس دخترانه اختصاص می‌یابد،‌گفت: در زمینه بازگشایی مدارس نیز شهردار تهران تلاش کرده که کارگاه‌هایی که مدت‌ها بلاتکلیف در سطح شهر بوده است را جمع‌آوری کند.

وی اعلام کرد: در پروژه گیشا هر چند این موضوع در اولویت شهرداری است ولی بعید می‌دانم تا ابتدای مهر به اتمام برسد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: همچنین در جلسه این موضوع به بحث گذاشته شده که اگر  مصوبات شورای شهر در دیوان عدالت رد شد چگونه باید در این زمینه عمل کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی