شما اینجا هستید
آشنایی با کانون » مرامنامه کانون تربیت اسلامی

هدف كانون تربيت اسلامي كه از اين پس كانون ناميده مي شود. گسترش و تداوم بخشيدن به حاكميت تربيت اسلامي بر اساس آرمان هاي امام خميني (ره) و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و استقرار نظام عدل اسلامي و بالا بردن بينش معنوي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي و نظامي با تكيه بر تقويت تربيت اسلامي افراد در ايران و ساير نقاط جهان است.

كانون نظام تربيتي اسلام را مجموعه اي به هم پيوسته و جامع و داراي ابعاد گوناگون اعتقادي، اخلاقي، علمي و آموزشي، فرهنگي و هنري، اجتماعي، سياسي، نظامي، اقتصادي و زيستي مي داند و اعتقاد دارد با حاكميت يافتن اين نظام تربيتي بر زندگاني فردي و اجتماعي با توجه به تمامي ابعاد آنست كه امكان رسيدن انسان به قرب الهي را فراهم خواهد ساخت.

كانون در راه اهداف متعالي خويش علاوه بر بالا بردن بينش سياسي اعضاء  فعاليت هاي مختلفي خواهد داشت كه به بعضي از آنها اشاره مي شود:

۱-    پژوهش و تلاش براي شناخت هر چه بيشتر نظام تربيتي اسلام بر اساس قرآن، سنت و رهنمودهاي امام خميني (ره) و ديدگاه هاي حضرت آيت الله خامنه اي و استفاده از نظريات علماي معظم حوزه ها، اساتيد متعهد تعليم و تربيت و شخصيتهاي فرهنگي جامعه اسلامي و معتقد به ولايت فقيه.

۲-   تبيين و تبليغ نظام تربيتي اسلام در سطح جامعه خصوصاً در محيط هاي تربيتي، فرهنگي، آموزشي و ورزشي با كمك گرفتن از رسانه هاي جمعي، برگزاري ميز گرد، جلسات پرسش و پاسخ، انتشار كتاب، چاپ نشريه، جزوه و نظاير آن و نيز استفاده از هنر خصوصاً هنر هاي تجسمي و تصويري و ديگر ابزار هاي مناسب در راه شناساندن و گسترش تربيت اسلامي.

۳-   برخورد منطقي با موانع گسترش تربيت اسلامي در جامعه به خصوص در محيط هاي تربيتي از طريق مراجع قانوني نظير :

الف) نقد و خنثي سازي افكاري كه در پي ترويج تربيت غير ديني در جامعه هستند.

ب) جلوگيري از رواج فساد اخلاقي در جامعه كه بطور طبيعي مانع پذيرش تربيت اسلامي خصوصاً توسط جوانان مي شود.

ج) جلوگيري از رواح افكاري كه به نوعي تربيت ديني مسخ شده يا رفاه زدگي را رواج مي دهند كه با روح اسلام و انقلاب و ديدگاه هاي امام خميني(ره) و حضرت آيت الله خامنه اي در تضاد هستند.

۴-  تلاش براي شناسايي كليه تشكل ها و نيرو هاي متعهد كه ضرورت حاكميت تربيت اسلامي را در جامعه باور دارند و كوشش براي ايجاد همبستگي ميان آنان و همسو كردن حركتشان و جلوگيري از ايجاد برخورد نامناسب در ميان اين تشكل ها و نيرو ها و همچنين فعاليت براي شناساندن مديران متعهد و توانمند به دستگاه هاي تربيتي كشور.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی