شما اینجا هستید
رویدادها » عرصه تعليم و تربيت از انتظارات و اهداف انقلاب اسلامي عقب افتاده است./بايد در حوزه جنگ نرم منطقه‌اي چاره‌انديشي كنيم.

شعبانعلي رمضانيان رئيس سازمان بسيج فرهنگيان امروز در پانزدهمين هم‌انديشي كانون تربيت اسلامي سراسر كشور كه در مجتمع آموزشي معلم منطقه ۲ برگزار شد با اشاره به اينكه گروه‌ها و افراد دلسوز زيادي در جاهاي مختلف براي نظام فعاليت مي‌كنند، اظهارداشت: در درون عناصر انقلابي و مدافع انقلاب نوعي همكاري و هماهنگي موجب هم‌افزايي شود و خلاءها را پر كند نداريم و اين كاستي در جبهه انقلاب كاملاً مشهود است.
وي ادامه داد: اگر اين دغدغه‌ها با هم هماهنگ مي‌شد و بر روي موضوعات متمركز مي‌شديم يقيناً دستاورد جبهه انقلاب چيز متفاوت‌تري بود.
رمضانيان با اشاره به چاره انديشي در اين خصوص افزود: بايد بتوانيم افراد در مجموعه‌هاي مختلف را با هم مرتبط كنيم و از توانمندي‌هاي آنها استفاده كنيم اما متأسفانه همه در همه حوزه‌ها ورود پيدا مي‌كنند و اگر اين هماهنگي و تقسيم كار صورت گيرد دستاورد ما چند برابر مي‌شود.
وي تاكيد كرد: مهمترين وظيفه ما در جبهه انقلاب اين است كه جمع شويم و با هم اين جبهه را تشكيل دهيم البته در عرصه دفاعي بسياري از كشورها نيز با ما هماهنگي مي‌كنند اما ما در داخل نتوانسته‌ايم اين موضوعات را انجام دهيم.
رمضانيان با اشاره به دلايل عدم موفقيت در داخل كشور خاطرنشان كرد: در شكل‌دهي و فعال كردن ضد انقلاب و مقابله با جبهه دشمن يكي از بهترين كارها اين است كه جمع‌هايي براي انديشه‌ورزي و چاره‌جويي ايجاد كنيم.
رئيس سازمان بسيج فرهنگيان با تاكيد بر اينكه اگر قابليت رصدگري و انديشه‌ورزي داشته باشيم و به موقع از موضوعات مطلع شويم خاطرنشان كرد: در حال حاضر وقتي به جامعه نگاه مي‌كنيم جاي خالي همه اينها پيداست.
رمضانيان ابراز داشت: امروز در يكي از عرصه‌ها كه عقب افتاده‌ايم عرصه تعليم و تربيت است حال براي جبران اين كاستي‌ها كدام برنامه بايد اتفاق بيفتد.
وي با اشاره به اينكه بايد ارتباط و تعامل خودمان را بيشتر كنيم، گفت: دغدغه‌هاي خود را بايد يكي كنيم و براي اين مسائل راهكارهاي منطقي ارائه دهيم و به جاي هم و براي هم حرف نزنيم.
رئيس سازمان بسيج فرهنگيان تصريح كرد: اگر مي‌خواهيم در حوزه‌هاي جنگ نرم دفاع موزائيكي تشكيل دهيم بايد منطقه‌اي چاره‌ انديشي كنيم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی