شما اینجا هستید
اطلاعیه ها » كانون تربيت اسلامي ازهدايت‌هاي جامعتين حمايت ميكند

كانون تربيت اسلامي از هدايت‌هاي جامعتين در انتخابات مجلس حمايت مي‌كند

خبرگزاري فارس: دبيركل كانون تربيت اسلامي گفت: در رابطه با انتخابات مجلس نهم چشم به دهان مقام معظم رهبري و منويات ايشان داريم و مشاركت حداكثري مردم را دنبال مي‌كنيم و كانون تربيت اسلامي نيز از مواضع و هدايت‌هايي كه جامعتين (جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين حوزه علميه قم) در زمينه انتخابات دارند حمايت مي‌كند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، محمود فرشيدي وزير اسبق آموزش و پرورش و دبيركل كانون تربيت اسلامي امروز در دومين مجمع عمومي اين كانون كه در مسجد نور تهران برگزار شد، با اشاره به شرايط منطقه و جهان و تحولات در حال وقوع اظهار داشت: امروز همزمان با موج بيداري اسلامي صداي مردم از ميدان التحرير مصر به لندن رسيده است و شاهديم كه با جنبش ضدسرمايه‌داري وضعيت مستكبران متزلزل شده است.

وي افزود: اين حركات همگي از بركات نهضتي است كه امام(ره) شروع كردند و امروز با مديريت مقام معظم رهبري شاهد جهاني شدن آن هستيم.

فرشيدي با اشاره به شرايط داخلي عنوان كرد: هر چند مردم ما با بصيرت خود فتنه ۸۸ را پشت سر گذاشتند اما خطرات و انحرافات همواره وجود دارد و همه بايد هوشيار باشند چرا كه در طول ۳۲ سال اخير هميشه دشمنان عليه ما توطئه كرده‌اند.

وزير اسبق آموزش و پرورش با اشاره به انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در اسفندماه سال جاري اظهار داشت: يكي از اهداف و توطئه‌هاي دشمن براي ما ايجاد احساس وادادگي و سرخوردگي در ميان مردم است تا مشاركت آنها به حداقل برسد البته مردم ما نيز روحيات مخصوص به خود را دارند و هر چقدر فشار بيشتري بر آنها وارد شود حضور بيشتري در صحنه خواهند داشت.

* فرهنگيان در انتخابات مجلس نهم چشم به دهان مقام معظم رهبري دارند
*حمايت كانون تربيت اسلامي از مواضع جامعتين

دبيركل كانون تربيت اسلامي در ادامه عملكرد مجلس هشتم را در مجموع مثبت ارزيابي كرد و اين مجلس را در خط ولايت‌مداري خواند و افزود: اگر در اين دوره نيز مجلس ششم بر سر كار بود شرايط سختي را تجربه مي‌كرديم.
وي با بيان اينكه در انتخابات مجلس نهم نيز قطعا اصلاح‌طلبان خواهند آمد، گفت: نگرانيم افرادي كه به دست اصولگرايان به قدرت رسيده‌اند و اكنون نيز انحرافي در آنها ايجاد شده است، تضعيفي را در خطوط اصولگرايان ايجاد كنند.

وي تصريح كرد: در رابطه با انتخابات مجلس نهم چشم به دهان مقام معظم رهبري و منويات ايشان داريم و مشاركت حداكثري مردم را دنبال مي‌كنيم و كانون تربيت اسلامي نيز از مواضع و هدايت‌هايي كه جامعتين (جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين حوزه علميه قم) در زمينه انتخابات دارند حمايت مي‌كند.

* ضرورت توجه ويژه به نظام تعليم و تربيت در نوسازي ساختار نظام

فرشيدي در ادامه با اشاره به شرايط نظام تعليم و تربيت عنوان كرد: هدف اصلي نظام اسلامي، تربيت انسان خدايي بوده و با اين نگاه جايگاه آموزش و پرورش بسيار ويژه و ارزنده است.

وي با بيان اينكه ديدگاه اعضاي كانون تربيت اسلامي اين است كه ارتباط متوليان دستگاه تعليم و تربيت با جايگاه رهبري تقويت شود، اظهار داشت: پيشنهاد ما اين است كه در نوسازي ساختار نظام، نظام آموزش و پرورش سهم ويژه‌اي به ويژه‌ در رابطه با شيوه انتخاب وزير و مديران ارشد داشته باشد.

دبير كانون تربيت اسلامي در ادامه خط مشي اين تشكل را عقيدتي، تربيتي، فرهنگي و سياسي خواند و افزود: هدف و رسالت كانون تربيت اسلامي ترويج انديشه است نه لشگركشي سياسي.

* تدوين چشم‌انداز كانون تربيت اسلامي در افق ۱۴۰۰

فرشيدي با اشاره به اقدامات كانون تربيت اسلامي از جمله ترسيم سياست‌ها و راهبردهاي اين تشكل و نيز تدوين چشم‌انداز كانون در افق ۱۴۰۰، گفت: هدف اين است كه كانون تربيت اسلامي در عرصه ملي و بين‌المللي يك مركز تاثيرگذار در زمينه تعليم و تربيت باشد.

وزير اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: در خط مشي جديد كانون، حمايت از مديريت اصولگرا در وزارت آموزش و پرورش به تصويب رسيده است كه البته نبايد به صورت تنگ‌نظرانه باشد بر اين اساس بايد از مديريت اصولگرايي كه در رأس وزارتخانه قرار دارد حمايت شود در عين‌حال مسئولان نيز بايد از ديدگاه‌ها و پيشنهادات و انتقادات دوستان خود استقبال كنند.

وي اضافه كرد: در جريان انتخابات رياست جمهوري دهم به سراغ جمع كثيري از مديران معزول دولت نهم رفتيم و آنها نيز براساس احساس تكليفي كه در آن زمان داشتند در مقابل جريان فتنه از كانديداي اصولگرا حمايت كردند و پس از انتخابات نيز طومار ۱۰۰۰ نفره‌اي براي حمايت از مواضع رهبري و صحه گذاشتن بر سلامت انتخابات تهيه شد.

فرشيدي در پايان از اخذ مجوزي دو هفته‌نامه شدن ماهنامه زمزمه خبر داد و افزود: اين موضوع بايد با حمايت‌هاي اعضاي كانون همراه باشد و راه درازي در پيش رو داريم و ضعف و كمبود نيز داريم اما اميد ما به اخلاص و ولايت‌مداري فرهنگيان است.


این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی