شما اینجا هستید
اسلایدر » تبیین وظایف آموزش و پرورش در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

نشست مذکور رأس با حضور معلمان جوان و دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح روز جمعه در محل کانون تربیت اسلامی، با تلاوتی آیاتی از کلام ا… مجید آغاز شد. سپس دبیرکل کانون ضمن خوشامدگویی به معلمان جوان و دانشجومعلمان، به لزوم کار تشکیلاتی پرداختند و بیان نمودند: انسان به تنهایی در معرض خسران و انحراف است و به سبب سختی های موجود در مسیر، برای رسیدن به اهداف باید جمعی و تشکیلاتی اقدام نمود. دشمنان با جمع و تشکیلات جلو میآیند پس ما نیز باید جمع شویم و برنامه داشته باشیم. «کار تشکیلاتی» اصل است. موضوع مهم دیگر «خودسازی» است. باید سهم خود را در تعالی و تکامل داشته باشیم.
سپس ایشان به نقش «جوانان» در حرکت و جریان سازی اشاره کردند و گفتند: جوانان موتور حرکت جامعه هستند. بیانیه گام دوم رهبرانقلاب نیز تاکید فراوانی بر جوانان دارد و مخاطب اصلی ایشان برای اجرای توصیه ها جوانان هستند.

ایشان نقش آموزش و پرورش را به عنوان دستگاه تربیت نیرو جدی دانستند و بیان نمودند: اسلام با هدف تربیت به معنای پرورش و تعالی آمده است و انقلاب نیز باید تربیت کند و انسان سازی نماید. کانون آمادگی دارد به جوانان دغدغه مند ولایی میدان دهد تا آنها در امور مختلف قبول مسئولیت کنند. امروزه فضای مجازی عنصر مهم در جامعه است. سایت رسانه معلم، سایت کانون، در مسائل آموزش و پرورش و بویژه مطالبات حقه فرهنگیان، فعال و پیگیر و مطالبه گر باشد. جوانان وارد این عرصه ها شوند. انشاءا… این جلسه ادامه دار باشد و به صورت ماهانه جمع شویم و گزارش اقدامات و کارها را بدهیم و جلو برویم.

در ادامه آقای دکتر حسنی، از مهمانان حاضر در جلسه در خصوص تشابه شرایط فعلی با دوران سخت دفاع مقدس صحبت نمود و بیان داشت: باید آن عقلانیت دهه شصت حفظ شود و در کنار آن یاد شهدا و مرام و سیرهی آنان

سپس حضار در جلسه مطالبی بیان نمودند که خلاصه آن به شرح زیر است:
در کشور به جوانان بها داده نمیشود و جوانگرایی فقط شعار است. مسئولین صندلی را رها نمیکنند و نحوه ارتباط با جوان را نمیدانند و فضای رقابتی شدید بین خود و جوان احساس میکنند.
متاسفانه در نسل جوان دلسردی بهوجود آمده است از لحاظ وضعیت استخدامی (پیمانی) دچار مشکل شده اند و جایگاه معلمی در چشم جامعه به شدت نازل شده است. لازم برای جوانان خنثی و بدبین تدابیری اتخاذ شود.
بیانیه گام دوم باید منجر به انقلاب جدیدی بشود. جوانان باید صلاحیت لازم را بدست آورند و قدم به قدم کار کنند و دیده شوند و رشد کنند و ارتقاء بگیرند. سیاسی بازی دوری انداخته شود و مهم ترین مسئله خودسازی و کارتشکیلاتی است.
ارتباط معلمان جوان ولایی با یکدیگر باید بیشتر شود و شروع نمایند به بررسی چالشها، راهبردها، ظرفیتها و…

سرکار خانم حشمتیان در ادامه جلسه پس از صحبت حضار فرمودند: روحیه انقلابی باعث پیشرفت در کارها می شود و حرکت جهادی، پژوهش، آموزش و پرورش سه رکن در آموزش و پرورش است. کار تشکیلاتی زمینهساز کار مدیریتی است. میدان دادن به جوانان در رأس امور کانون است.

آقای برزگر در ادامه بیان داشتند: نظام نباید دچار گسست نسلی شود و ارزشها باید به نسلها منتقل شود. جوان نباید طلبکارانه برخورد کند. توانمندی جوان زیاد است اما باید صبر داشته باشند.

سپس در پایان جلسه، آقای ضرغامی به نمایندگی از اعضای شاخه جوانان کانون به گزارش فعالیتها و اقدامات یک سال اخیر پرداخت و سپس از حضار محترم دعوت نمود با توجه به توانمندی و علاقه خود در هر یک از کمیته ها و فعالیت های شاخه جوانان وارد شوند و شروع به فعالیت نمایند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی