بيانيه كانون تربيت اسلامي به مناسبت بيست و هشتمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره):

۱۴ خرداد ۱۳۸۹ يادآور يكي از تلخ ترين خاطره ها براي مجاهدين و انقلابيون و محرومين ايران و جهان است. روح متعالي و مظهر ايمان و يقين الهي امام خميني(ره) به لقاء الله پيوست و امتي را عزادار كرد و نفس مطمئنه او به جنت الهي پرواز كرد و صدها ميليون نفر را مضطرب و پريشان نمود و رعد و برق و شيون مردم باران اشك را بر گونه ها جاري ساخت تا شايد تسلي بر قلب هاي مجروح آنان باشد اما با گذشت ۲۸ سال از رحلت امام خميني(ره) تنها چهره نوراني و ايمان و هيبت و تدبير خلف صالح آن حضرت يعني آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، التيام بخش زخم هجران آن سفر كرده است. در بيست و هشتمين سالگرد ارتحال آن عبد صالح، فرهنگيان كشور بار ديگر با آرمان هاي امام تجديد پيمان مي كنند و با تأكيد بر موارد زير، برگرفته از سلوك نظري و عملي امام و  با گامي استوار از آن آرمان ها دفاع و اجراي آن را مطالبه مي نمايند.
۱٫ از حضور پرشكوه مردم ايران در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري اسلامي كه ميراث امام راحل است، تشكر و قدرداني مي نمائيم.  و انتظار داريم مسئولان، قدردان اين حضور و پايبند به وعده هاي خويش باشند.
۲٫ پشتيباني از ولايت فقيه، راه مصون ماندن كشور از هرگونه آسيب است و نتيجه حاكميت و مديريت بر خلاف اوامر و نواهي ولي فقيه، پذيرش حاكميت استكبار جهاني خواهد بود.
۳٫ از رئيس جمهور منتخب انتظار مي رود توصيه هاي امام(ره) در تنفيذ حكم روساي جمهور وقت را سرلوح برنامه ها و مديريت خود در دوره چهار ساله رياست جمهوري قرار دهد و بر بعضي از مفاهيم كليدي احكام تنفيذي آن بزرگوار با توجه به شرايط كشور تأكيد مي نمائيم :
الف :  عدم تخلف از احكام مقدسه اسلام و تبعيت از قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
ب : تلاش با همه توان در راه هدف ملت يعني تداوم بخشيدن به انقلاب اسلامي و استقرار نظام اسلامي
ج: همكاري همه قشرهاي مختلف ايران با رياست جمهوري تا هنگامي كه ايشان بر محور عدل اسلامي عمل مي كند و جانبدار مستمندان و مستضعفان هستند و از اعمال شبه طاغوت اجتناب مي كنند.
د : تلاش و كوشش در حدود و اختيارات قانوني
هـ : عمل به فرموده خداوند كه فرمود مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ
و  : دوري از چاپلوسان دغلباز و زبان باز حيله گر
ز :  باز نكردن راه سازش با هيچ ظالم مستكبر
۴٫ حمايت از محرومان و مستمندان مشخصه اصلي انقلاب امام(ره) و افكار اوست و متهم ساختن مدافعان اين حمايت به ماركسيست اسلامي را نتيجه اشراف زدگي و حربه اي براي گريز از انديشه هاي والاي امام راحل مي دانيم.
۵٫ تنزل اسلام ناب محمدي ( صلي الله عليه و آله) به “اسلام رحماني” توسط بعضي از مسئولين وزارت آموزش و پرورش انحراف از خط امام خميني(ره) است و از مسئولين مي خواهيم تنها به ارزش ها و گفتمان هاي تبيين شده در سند تحول بنيادين تكيه كنند و با گفتمان سازي هاي جديد آموزش و پرورش را درگير حاشيه هاي فرصت سوز نسازند و تعليم و تربيتي مبتني بر اسلام انقلابي، اسلام رحمت و مقاومت، اسلام عطوفت نسبت به مومنين و عداوت نسبت به دشمنان را سرلوحه كارشان قرار دهند.
۶٫ ما نگراني خويش را از نفوذ عوامل استكبار جهاني در آموزش و پرورش كشور خصوصاً برنامه ۲۰۳۰ اعلام مي داريم و از شوراي عالي انقلاب فرهنگي انتظار داريم با توجه به هشدار مقام معظم رهبري دست نظام سلطه جهاني را از محيط هاي مقدس مدارس قطع كند و مبادا به بهانه بررسي و اصلاح و بومي سازي اين برنامه، دريچه هايي براي ورود فرهنگ فاسد غرب باز بگذارد.
كانون تربيت اسلامي
خرداد ۱۳۹۶

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی