شما اینجا هستید
اخبار آموزش و پرورش » برخورد با ابتذال در مدارس

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره انتشار کلیپ‌های از حضور دی‌جی‌های زیرزمینی در مدارس در فضای مجازی، اظهار کرد: آموزش و پرورش با هرگونه تخلفی که در حوزه علمی، آموزشی و فرهنگی در مدارس شهر تهران اتفاق بیفتد، برخورد قانونی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شاداب‌سازی مدارس در چارچوب شرع و قانون معنا پیدا می‌کند و به هیچ عنوان مساوی با ابتذال نیست؛ اگر عواملی خارج از قوانین مدارس در مدرسه حضور پیدا کنند و منجر به یک چنین تخلفاتی شوند، در صورت شناسایی برخورد قانونی و جدی خواهیم داشت.

ثقفی اضافه کرد: از تمام شهروندان تهران هم تقاضا داریم اگر از این گونه ناهنجاری‌ها اطلاع‌ دارند، ما را در راستای اجرای قانون کمک کنند و از طریق شماره تلفن‌های ۸۸۹۶۴۰۰۶ و ۸۸۹۵۴۵۰۶ و همچنین از طریق سامانه شکایات آموزش و پرورش، اطلاعات لازم را در اختیار همکاران ما قرار داهند تا برخورد جدی در این زمینه داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا مشخص شده است این کلیپ‌ها مربوط به کدام مدارس است؟»، گفت: هنوز مطلع نشده‌ایم و در دست بررسی است ولی اگر مربوط به مدرسه‌ای در شهر تهران باشد، با مدرسه مربوطه برخورد خواهیم کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران در پاسخ به پرسش دیگر درباره دلایل انشار این کلیپ‌ها، اظهار کرد: این موضوع را باید متخصصان فرهنگی در حوزه مسائل اجتماعی به صورت جدی بررسی کنند و تمام عوامل مؤثر در این زمینه را شناسایی کنند؛ این کار به تنهایی هم از عهده آموزش و پرورش خارج است و باید سایر دستگاه‌هایی که متولی امور فرهنگی در جامعه هستند، همکاری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی اضافه کرد: اینکه میزان این رفتارها کم یا زیاد شده است را نظر مشخص نداریم و اگر هم محدود باشد، با توجه به ابزارهای رسانه‌ای به صورت گسترده توزیع می‌شود که از معضلاتی است که با آن دست به گریبان هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی