شما اینجا هستید
اخبار آموزش و پرورش » واکنش رئیس دانشگاه فرهنگیان به مطلب شبهه‌برانگیز یکی از مدیران آن دانشگاه

در روزهای گذشته تصویری از پیام معاون مدیرکل آموزش‌ و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های مختلفی همراه شد؛ او در متنی که در صفحه عمومی خود در اینستاگرام مطالبی را مطرح کرده بود که هتک حرمت به عزاداری امام حسین (ع) تلقی می‌شد.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در این رابطه اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است:

” شانه العزیز

وَ لَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْکُمْ عَنْ مَقامِکُمْ و َاَزالَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ الَّتى رَتَّبَکُمُ اللهُ فیهاْ

ساحت قدسی آقا اباعبدالله الحسین وخاندان پاک پیامبر رفیع‌تر و پاکیزه‌تر از آن است که قلم به مزدان، روغن فکران، مردم فریبان، افسادگران، نیش‌مداران،  بوم صفتان، جاهلان مرکب یا مرکب جاهلان بخواهند
 خشی کوچک و تردیدی حقیر بر آن اقیانوس‌های عمود ایستاده بر زمین وارد کنند.
به برکت نام و رهروی این خاندان فراز گام،  هماره تاریخ ۱۴ قرن اخیر را هویت آسمانی گرفته‌ایم و به این عزت ابدی افتخار می‌کنیم.

شیعه بودن در عصر بارش فتنه، و وزش قلم‌های مسموم یعنی بصیر بودن و تشخیص رنگ شیطانی ارتداد و  پایش منکران حقیقت و رسوایی گروندان به حقه است.
به قول آقا  امام علی (ع)  فَاقِد البَصَر،فاسِد النَظَر ” کسی که بصیرت وبینش ندارد نظر و رای‌اش بی ارزش است.”

دانشگاه شریف فرهنگیان که مفتخر است در نظام تعلیم وتربیت  که وارث ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید، ۴ هزار معلم شهید، ۱۲۰۰ دانشجو معلم شهید ،  13 هزار معلم آزاده و ۱۸ هزار معلم جانباز و…. هماره رهرو خط شهادت و ایثار بوده وهست و نصب العین این رهروی، قیام مقدس کربلا  وحماسه جاودان عاشوراست و همچنین حفظ و محافظت از حریم وحرمت و حرم آل الله از هر اسائه ادب است.

این دانشگاه پاک و شریف به هیچ احدی اجازه تجاسر وتَجَّری به ساحت مقدس خاندان نبوت وطهارت، ارزش‌ها ونمادهای مقدس و خون شهدا و اجازه اسائه ادب به کوچکترین جزء قرآن کربلا یعنی علی اصغر (ع) که نماد معصومیت تاریخ انسانهاست را نخواهد داد وبر سر این آرمان‌ها، ارزش‌ها و خطوط قرمز خویش با هیچ احدی مماشات نخواهیم کرد.

عزت و هیبت و شرف انسانی وآسمانی ما شیعیان از خاندان پیامبر نشات می گیرد و تاسی و انرژی و اتحاد و همدلی و رشادت و شهامت وشهادت را از این خاندان کسب کرده‌ایم و ساحت شان پاک‌تر از آن است که مذبذبینی بی اعتقاد بخواهند با قلم‌های سمی بزک شده گرد وخاکی بکنند وهماره تاریخ جز رسوایی وطرد منفعتی از این تجاسرها نبردند

قرن‌هاست نام مولایمان حضرت امام حسین(ع) و طریق ذلت شکن این امام، عامل انسجام و وحدت آفرینی وجلای روح وروان ماست و تمام فِرَق و ادیان به داشتن  این امام و آرمان جاودان ما شیعیان غبطه می‌خورند.

تعظیم شعائر اهل البیت  (ع) امری جاودانه است و مستشرقینی مانند ه.س.نیبلت اذعان می‌دارد که بزرگترین شب تاریخ انسان‌ها، شب عاشورای حسینی است و باید تا ابدیت تاریخ جزء جزء  آن پاس داشته شود.

در طول تاریخ شیعه در جامه‌های مختلف و مناصب رنگارنگ  قلم به مزدانی از قبیله رنگرزان و خردسوزان و کینه‌توزان، اخگرافروزان و پاپوش‌دوزان در تخریب واقعه طف سال ۶۱ هجری عمر فرسودند و آتشِ سَمِّ قلم افروختند و تلخینه وجاهلانه و ناشیانه سخن راندند و هیچ طَرفِی نبستند و ذلت دنیا وسوء عقبی خود را دیدند وچیدند و خریدند  که هماره به عدم و فراموشی رسیدند.

دنیا مملو از عبرت هاست و متاسفانه کجروان و بی‌خردان کج اندیش، قصد عبرت‌گیری ندارند وبه قول آقا امیرالمومنین(ع)  مَا أَکْثَرَ الْعِبَرَ وَ أَقَلَّ(قلة) الِاعْتِبَارَ، چه بسیار است عبرتها و پندها (از روزگار و پند دهندگان) و چه کم است پند پذیرفتن اما این جماعت کج اندیش بدانند که شوخی و سخره و توهین به ساحت قدسیان الهی وخاندان نبوی وبالاخص مقدسات آیینی و شعائر دینی و مذهبی عاقبت سختی در دنیا و آخرت برایشان رقم خواهد زد.”

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی