چهاردهمين جلسه شوراي كانون تربيت اسلامي استان مازندران
با حضور جناب آقاي سيد باقر پيشنمازي , عضو شوراي مركزي كانون تربيت اسلامي
اين جلسه پس از تلاوت آياتي چند از كلام ا.. مجيد آغاز , پس از آن دبير كانون تربيت اسلامي استان با ذكر مطالبي از وقايع مهم اجتماعي و سياسي در روزهاي اخير وبا خوشامدگويي به مهمان ويژه جلسه از ايشان تقاضا كردند كه با رهنمودهاي خود حاضرين را بهره مند نمايند.
اهم مطالب ايراد شده توسط جناب آقاي پيشنمازي:
هويت كانون تربيت اسلامي به عنوان تنها تشكيلات تعليم و تربيت اسلامي نبايد در فضاي فعاليت هاي سياسي فراموش شود وبايد به ماموريت اصلي خود بپردازد.
۵ سال از تصويب و ابلاغ سند تحول بنيادين مي گذرد و حالا بعد از ۵ سال بايد مورد بازنگري قرار بگيرد, مسئولان اجرايي وزارت آموزش و پرورش هيچ گزارشي از ميزان اجراي سند تحول ارائه نكرده اند. تا مطابق شاخص هاي تعيين شده مشخص شود كه آيا اقدامات آموزش و پرورش در راستاي اهداف سند بوده است يا خير ؟
آموزش و پرورش دچار قالب هاي سنتي است و مديران آن داراي نگاه تحول خواه نيستند. در حاليكه سند تحول داراي نگاه تحول خواهانه است.
بعنوان مثال چرا بايد سن ورود به تربيت رسمي و عمومي همچنان ۷ سال باشد آيا در شرايط كنوني نمي شود از سن پايين تر وارد تربيت رسمي و عمومي شوند؟
ويا اينكه چرا همه دانش آموزان بايد در ۱۲ سال ديپلم بگيرند؟
دوره زماني آغاز تحصيل تا پايان دانشگاه و سپري كردن دوره سربازي حدود ۲۸ سال طول مي كشد از سن ۲۸ سالگي فرد مي خواهد تازه وارد عرصه زندگي و اجتماعي شود.
از فرصت دوره ي سربازي براي بهره برداري از عمر جوانان استفاده لازم نمي شود, در حاليكه در دوره سربازي مي تواند با مهارت آموزي , مدارك دريافت نمايد.
سن ازدواج بر خلاف معيارهاي ديني براي جوانان بالاست , جواناني هستند كه از كفايت و شايستگي اداره ي زندگي برخوردار هستند ولي تمكن مالي براي ازدواج ندارند.
بايد اقدامات عملي براي آنها پيش بيني شود.
نياز جنسي جوانان يك موضوع مهم و يكي از غرائز طبيعي مي باشد, اسلام راه كارهاي عملي براي پاسخگويي و تامين اين نياز ارائه كرده است. در حاليكه كسي براي اجرايي نمودن انها نيست.
جلسه با پاسخگويي به برخي سوالات حاضرين در مورد حاشيه هاي مراسم ارتحال آيت ا… هاشمي رفسنجاني و ديگر موضوعات مطرح شده از سوي حاضرين به پايان رسيد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی