در راستاي ترويج فرهنگ انقلاب در بين دانش آموزان و گسترش ادبيات انقلاب در بين دانش آموزان، اداره آموزش و پرورش شهرستان خمين در نظر دارد با حمايت و همكاري دبيرخانه كنگره ملي نقش حضرت امام خميني (ره) و ۶۲۰۰ شهيد استان مركزي در دفاع مقدس جشنواره اي ادبي- هنري با عنوان چله انقلاب برگزار كند. در اين جشنواره موضوعات مختلفي مرتبط با انقلاب اسلامي و حضرت امام خميني (ره) انتخاب شده كه دانش آموزان مي توانند در رشته هاي مشاعره ، داستان كوتاه، داستانك ، انشاء نويسي ، طراحي پوستر آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال و با يكديگر رقابت نمايند.
اين جشنواره كه در دو مرحله منطقه اي و استاني داوري مي شود كليه دانش آموزان دوره هاي متوسطه اول و دوم مي توانند شركت نمايند. در مرحله اول آثار دريافت شده از هر منطقه به صورت مجزا بررسي و آثار برتر در رشته هاي داستان كوتاه ، داستانك ، انشاء نويسي و طراحي پوستر كه بتوانند حد نصاب امتياز را كسب كنند جهت شركت در مرحله استاني معرفي مي شوند. در رشته مشاعره نيز پس از برگزاري مسابقه در هر منطقه دو نفر برتر هر منطقه (يك نفر دختر و يك نفر پسر) براي شركت در مرحله استاني جشنواره به دبيرخانه معرفي مي گردند.
لازم به ذكر است در بخش طراحي پوستر دانش آموزان ساير استان ها نيز ميتوانند آثار خود را ارسال نمايند تا در صورت داشتن كيفيت مناسب در نمايشگاه در معرض ديد همگان قرار بگيرد اما در بخش مسابقه نميتوانند شركت نمايند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی