شما اینجا هستید
استان ها » بیانیه کانون تربیت اسلامی استان بوشهر پیرامون روز قدس


بسم الله الرحمن
روزقدس یک روز اسلامی است، و یک بسیج عمومی اسلامی بود. و من امیدوارم که این امر مقدمه باشد از برای یک «حزب مستضعفین» در تمام دنیا. (صحیفه امام؛ ج ۹، ص ۲۸۰).
*⃣. درکلام رهایی بخش امام (ره)، روز قدس، روز اسلام و عاملی برای تحقق حزب جهانی مستضعفین معرفی شده است، تا که با این کلام گهربار، چند چیز مهم از اسلامی خواندن این روز بر امت اسلام و پیشگامان راه جهاد و مبارزه بنمایاند:
۱⃣ یکی این‌که اسلام دین مبارزه است اصول و برنامه‌های اسلامی اساسی ترین راهکار شکست امپریالیسم ضد بشری است.
۲⃣ دوم اینکه، اسلام دین استقلال و آزادی و آزادکی از قید هر بندگی اسارت بار و ستمگری های استثمار بشری است.
۳⃣ سوم اینکه، اسلام مکتبی است وحدت بخش. با منطقی استوار که می تواند عاملی قوی و پرجاذبه بر ایجاد اتحادی جهانی و بسیجی عمومی از همه کشورها، علیه بی عدالتی فراگیر دنیای استکبار گردد و رو در روی آن برافراشته تا محو آن پایدار بماند.
۴⃣ چهارم اینکه، اسلام مدافع محرومین ومستضعفین درهر زمان و مکان وهر مذهب و اندیشه ای است وبه خصوص حامی مسلمانان ستم دیده ای است که در فلسطین، سوریه و عراق و افغانستان و….فریاد دادخواهی یا غیاث المستغیثین سر می دهند.
۵⃣ پنجم اینکه، این روز، سمبل دشمن شناسی ویاد آو ر همیشگی روزهای بیداری و هوشیار ی برابر دسیسه های دشمنان بشریت و چگونگی مقاومت دربرابر آنهاست. بیدار ری نسل ها ی امروز و فردا. همچنين روز اعلام رسالت به همه پیشگامان تعلیم وتربیت، عالمان دین و سیاست، مبلغان اسلام وانسانیت و مفسران قرآن وحقیت بر گسترش فرهنگ استکبار ستیز اسلام محمدی در میادین بزرگ علم وادب است.
رسالتی که اصول نطام آموزش وپرورش کشور اسلامی نیزبرآن استوار است. آن اساسی که فرهنگیان ایثارگر کشور در طول عمر پر برکت نظام جمهوری اسلامی و به دنبال رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری در تحقق آن عاشقانه کوشیده اند.
*⃣ اکنون نیز در تداوم خط سرخ رهایی، ما فرهنگیان با افتخار در صحنه مختلف حفظ وپاسدا ری از ارزش‌های انقلاب اسلام وصدور آرمان های الهی بیدارگر آن، ایستاده ایم و تا تحقق حزب مستضعفین در تمام دنیا وآزادی قدس شريف خواهیم ایستاده.🕌
خدایا، ما را تا زنده ایم گوش به فرمان رهنمودهای دشمن شکن مقام عظمای ولایت قرار بده. انشاءالله

کانون تربیت اسلامی استان بوشهر
جمعه ۲۸ ماه رمضان مصادف با دوم خردادماه ۱۳۹۹

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی