شما اینجا هستید
اخبار کانون » دبیرکل کانون تربیت اسلامی: تکلیف سنگینی در گام دوم انقلاب متوجه جوانان می باشد.

.

در ابتدای این نشست دکتر صدیقی مسئول محترم مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ضمن تشریح فعالیت ها، وظایف و اهداف شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، افزود : این شورا تجربه موفقی در حوزه نظام تعلیم و تربیت رسمی است چرا که شاهد بازخورد های فعالیت شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در حوزه های مختلف هستیم.

سپس ایشان به بیان ماموریت های عمومی و تخصصی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پرداخت و تشریح کرد:سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اولویت ما در مجموعه می باشد.

در ادامه این نشست،فرشیدی ضمن اشاره به گام دوم انقلاب افزود:جریان امیدوار کننده ای از پایگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش ایجاد شده است و تکلیف سنگینی در گام دوم انقلاب متوجه جوانان می باشد و وقتی رهبر انقلاب بحث حضور جوانان را به عنوان یک تکلیف مطرح می کنند،بخاطر استمرار انقلاب می باشد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود:در نظامی قرار داریم که طبقه ممتاز آن کسانی هستند که هدفشان تربیت انسان ها می باشد. هدف نظام اسلامی،تعلیم و تربیت و در حقیقت تربیت انسان ها می باشد.

آموزش و پرورش را از جنبه نظری،جایگاهی بی نظیر دانست و افزود معلم امانتداری است که انسان امانت اوست.

فرشیدی در ادامه در تبیین جایگاه معلمی و شخصیت والای شهیدان رجائی و باهنر افزود:این بزرگواران نشان دادند که چگونه می توان در نظام اسلامی در راس قدرت بود اما جامعه را مردمی و معلمانه مدیریت کرد.

در پایان، اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان نظرات و سوالات خود و بحث و گفتگو پیرامون مسائل آموزش و پرورش پرداختند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی