شما اینجا هستید
ارسالی مخاطبان » شهید حججی نمونه‌ای از نسل‌ تربیت یافته انقلاب اسلامی است

دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور امروز در روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش‌آموز در راهپیمایی این روز شرکت کردند.

سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در این مراسم اظهار کرد: ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی است و یادآور سه رویداد تاریخی است شامل «سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه (۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ هجری شمسی)»، «کشتار دانش‌آموزان توسط رژیم پهلوی (۱۳ آبان ۱۳۵۷ -روز دانش‌آموز)» و «حرکت انقلابی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران توسط دانشجویان پیرو خط امام خمینی (ره)» است.

وی اضافه کرد: همه این فرایندها نشان از حضور مؤثر دانش‌آموزان و فرهنگیان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی دارد که ۳۶ هزار شهید دانش‌آموزان و ۵ هزار معلم شهید از این نمونه است.

آذرکیش ادامه داد: شهید حججی که شهید مدافع حرم است، دانش‌آموخته کاردانش در رشته برق صنعتی بود که نمونه‌ای از نسل‌ تربیت یافته انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیل عظیم جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: توجه به دوره آموزش واجب التعلیم یعنی قبل از ۱۸ سالگی در جهت استمرار این برنامه‌ها برای پایداری و انتقال پیام انقلاب اسلامی به نسل‌های بعد ضروری است.

همچنین علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز در پیامی به مناسبت ۱۳ آبان اعلام کرد: «۱۳ آبان سالروز حماسه‌های خونین و غرور آفرین نوجوانان و جوانان انقلابی این سرزمین است که در تاریخ پر افتخار انقلاب، سرفرازی ملت ایران را به دنبال داشته است و همانا ماندگارترین آنها حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در رویارویی با استکبارجهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار است که تبلور عینی آن در ۱۳ آبان سال ۵۸ شکل گرفت و به حق یوم‌الله نامیده شد. یقیناً اگر نبود دست خدا و رهبری‌های معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) امروز این عزت و اقتدار و سربلندی را شاهد نبودیم.

به دنبال حرکت عظیم دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۵۷ و شهادت دانش‌آموزان غیور و شجاع که منجر به جاری و ساری شدن خون تازه‌ای در رگ‌های قیام الهی مردم  شد، همه اقشار مختلف مردم ایران از زن، مرد، پیر و جوان نقش تاریخی خود را در عمل به تکلیف الهی ایفا نمودند.

در این میان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال دیگری داشتند و نقش اساسی تری راایفا نمودند. قطعاً دانش آموزان امروز، نیز به تأسی از آنان دست در دست هم و پشت سر ولی امر خود  در راه  مبارزه با استکبار، فریاد عدالتخواهی سر داده و امید بخش آینده‌ای روشن در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب خواهند بود.

در ادامه این جوش و خروش انقلابی، دانشجویان به پیروی از رهبر شجاع و مراد خود، دیوارهای بلند و پوشالی استکبار را فرو ریختند و با تسخیر لانه جاسوسی به عنوان مرکز توطئه علیه انقلاب، انقلاب دوم را به تعبیر امام خمینی(ره) رقم زدند و زیبنده‌ترین درفش شجاعت را برافراشتند و با مراد خود عهد و پیمانی دوباره بستند که تا پای جان ایستاده اند تا ملت‌های مظلوم هم بیاموزند که دیوار استکبار هر چقدر هم بلند باشد با رهبری واحد و اتحاد ملت فرو ریختنی است و دیوار هیچ ظلمی تا ابد پابرجا نخواهد ماند.

سیزده آبان،‌ روز دانش آموز، روز فریاد و روز شهادت، روز مشت های گره کرده امت و روز شکست استکبار است. دانش آموزان در ادامه مسیر انقلابی خود در پیروزی انقلاب، در دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم ۳۶ هزار شهید در کنار ۴۶۰۰ شهید گرانقدر فرهنگی بر پیمان خود با امت اسلامی و رهبر خویش مهر تأییدی زدند و نقش خود را به خوبی ایفا نمودند. اکنون نیز دانش‌آموزان باید با حفظ سنگرهای علم و دانش، رسیدن به قله های معرفت و آگاهی را هدف قرار دهند و ادامه دهنده شایسته‌ای برای آنان باشند و عزت و اقتدار ملی ایران اسلامی را رقم بزنند.

اینجانب به نوبه خود این روز با عزت را به آحاد ملت عزیز ایران به ویژه  دانش‌آموزان عزیز و فرهنگیان گرانقدر تبریک و تهنیت می‌گویم و آرزومند عزت و سربلندی بیش از پیش کشور عزیز ایران اسلامی هستم»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی