شما اینجا هستید
یادداشت ها » سیزدهم آبان ريشه در محرم ، عاشورا و اربعين دارد

امسال با توجه به شرايط ويژه كشور ضروري است حماسه ۱۳ آبان و اعلام نفرت از استكبار جهاني بخصوص شيطان بزرگ با شكوه هرچه تمام‌تر برگزار گردد تا به رئيس‌جمهور آمريكا و همدستانش ثابت شود كه چه در نقش به ظاهر عاقلانه و در واقع مكارانه و شيطنت‌آميز اوباما و چه در پوشش  ديوانه‌بازي‌هاي ترامپ نمي‌توانند مردم هوشيار و شجاع ايران را وادار به عقب‌نشيني كنند و نامه‌نگاري‌هاي پشت پرده‌شان نه ملت ما را فريب خواهد داد و نه مرعوب خواهد ساخت.
استكبار جهاني بداند پرچمي كه  امام حسين(ع) عليه يزيد بر دوش گرفت و تا پاي جان همراه با يارانش آن را در اهتزاز نگاه داشت، امروز بر دوش امام خامنه‌اي است و ملت ايران يعني عاشقان اباعبدا… و ياران باوفاي رهبري، همچنان در برابر يزيدهاي زمان به مبارزه و مقاومت ادامه خواهند داد و تا ظلم هست، مبارزه هست و پدران و مادران سرزمين ما از همان كودكي كلمات عشق به سيدالشهدا و نفرت از يزيد را بر زبان فرزندانشان هجي مي‌كنند تا در نوجواني و جواني بتوانند معناي اين واژه‌ها را در عشق به انسانيت و نوعدوستي و عدالت و تمامي خوبي‌ها و نفرت از ظلم و استكبار و ظالم و حاكمان آمريكا تفسير كنند.
بنيانگذار  نظام ستم‌ستيز جمهوري اسلامي ايران رمز موفقيت و حفظ استقلال را به ما اينگونه آموخته است كه هرگاه دشمن، رفتار شما را مورد تحسين قرار داد، بدانيد كه از مسير حق عدول كرده‌ايد و هرگاه با عملكرد شما مخالفت كرد، بدانيد كه طريق پيشرفت را كشف كرده‌ايد، كارآمدي اين راهبرد را در مخالفت‌هاي آمريكا در دستيابي ايران به فناوري‌ هسته‌اي و حضور فعال در منطقه، ورود به فناوري‌هاي پيشرفته علمي و حضور فعال در فضاي سايبري را تجربه كرديم و امروز هم اگرچه تحريم‌هاي اقتصادي آمريكا مشكلات فراواني براي ايرانيان ايجاد كرده است، اما يقين داريم كه در مدتي كوتاه ملت هوشمند و آزاده ايران براي حل اين مشكلات چاره‌جويي خواهند كرد و اين مرحله را پشت سر خواهند گذاشت و بار ديگر در آستانه چهلمين سال پيروزي از هويت انقلاب خويش دفاع خواهند كرد و در آينده‌ نزديك چه سرافرازاند مردم عزتمند ايران كه در شرايط دشوار ذره‌اي ترديد به قلب خويش راه ندادند و نگذاشتند ياس و ترس در انديشه‌شان خطور نمايد و چه شرمگين خواهند شد سياستمداران سست‌عنصر و ضعيف‌النفس يا خائني كه در شرايط كنوني سخن از “بحران” و “بن‌بست” به ميان مي‌آورند تا عزت ملت ايران را پيش پاي آمريكاي گردنكش ذبح نمايند و گويي خداوند متعال نيز چشم و گوش سياستمداران ايالات متحده را كور و كر ساخته است كه چهل سال است براساس گرا و اطلاعات غلط اينگونه سياست‌پيشگان خودباخته، برنامه‌ريزي و توطئه‌چيني مي‌كنند و مايه عبرت و تنبه‌شان نمي‌شود.
البته ريشه اين ديرآموزي! درس‌هاي نيمه‌تمامي است كه در مكاتب روانشناسي و جامعه‌شناسي و تحليل‌هاي سياسي دانشگاه‌هاي خود آموخته‌اند كه در آن آموزه‌ها، عشق به مبدأ هستي كه مظهر عدالت و رحمت و محبت به محرومان و قاطعيت با ظالمان است، معنا و مفهومي ندارد، عشقي كه انسان‌ها را نيز به برپايي كرامت‌هايي اخلاقي فرمان داده است و حتي براي شفافيت راه بشر، به بندگان خاص خويش و در راس آنان حضرت سيدالشهدا(ع) سفارش فرموده است تا پاي شهادت در اين راه ايستادگي كنند و وعده فرموده است كه خود خونخواه آنان خواهد بود.
اما ملت ايران از محرم و صفر و عاشورا و اربعين، اعجازها ديده است. در سال‌هاي ۵۶ و ۵۷ اين محرم و صفر و عاشورا بود كه مشعل نهضت را برافروخت و برگزاري اربعين شهداي انقلاب در استان‌هاي كشور بود كه رژيم ستمگر سلطنتي را سرنگون ساخت همچنان كه در سال ۱۳۸۸ نيز عاشورا بود كه پرده از چهره فتنه‌گران برداشت و تازه‌ترين معجزه اربعين، برگزاري عظيم‌ترين راهپيمايي جهان در اين ايام است و گويا وعده همبستگي اقيانوس انسان‌ها و فراهم شدن شرايط ظهور منجي عالم بشريت را مي‌دهد.
آمريكا با تعيين روز ۱۳ آبان، به عنوان روز تشديد فشارهاي اقتصادي خويش مي‌خواهد خاطره شيرين و غرور‌انگيز ملت ايران در تصرف لانه جاسوسي را در كامشان تلخ نمايد و مي‌خواهد مانع رسيدن پيام استكبارستيزانه و برملاسازنده ابهت پوشالي آمريكا به ديگر ملت‌ها شود. مي‌خواهد ۱۳ آبان كه وجه تمايز اسلام ناب محمدي و انقلابي از اسلام آمريكايي است را از ميان بردارد، اما غافل از آن است كه ۱۳ آبان ريشه در اربعين و محرم و عاشورا دارد.
امسال ۱۳ آبان مصادف با ايام اربعين حسيني است، يعني روزگاري كه ملت ايران عالي‌ترين شرايط روحي و معنوي و ايستادگي در برابر دشمن را دارد. بر اين اساس ۱۳ آبان امسال، بيعت با سيدالشهدا(ع) هم هست و تمامي كساني كه قلبشان به عشق كربلا مي‌تپد، حسرت غيبت خود در صحراي كربلا را با حضور در حماسه ۱۳ آبان تسكين خواهند بخشيد.
دانش‌آموزان كشور و فرزندان برومند ايران اسلامي نيز به عنوان تازه‌نفس‌‌ترين نيروهاي مقاومت در برابر استكبار، ۱۳ آبان را در آستانه چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي با شكوه هرچه تمام‌تر برگزار خواهند كرد تا به شيطان بزرگ پيام بدهند كه پرچمي كه پدرانشان به خونخواهي حضرت اباعبدالله(ع) بر دوش گرفته‌اند،
‌بر زمين نخواهند گذاشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی کانون تربیت اسلامی